Polski Truck Serwer
Koncepcja rozwoju serwera - Wersja do druku

+- Polski Truck Serwer (https://ptstruck.eu)
+-- Dział: Najważniejsze (https://ptstruck.eu/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Dział: Aktualizacje serwera (https://ptstruck.eu/forumdisplay.php?fid=135)
+--- Wątek: Koncepcja rozwoju serwera (/showthread.php?tid=2229)Koncepcja rozwoju serwera - AdiPlayWell - 05-08-2022

Koncepcja rozwoju serwera

Aktualizacja 2.2 pojawi się na serwerze już 12.08.2022, natomiast nasze plany sięgają dalej, aby projekt PTS stał się konkurencyjny konieczne są kolejne zmiany, które przystosują go do bieżących standardów.

Planowane obszary zmian:
1. Przejście na wersję 0.3DL.
3. Nowy system truck (?), tutaj proszę o wypowiedź czy jest on konieczny, jeśli tak, to jakie elementy powinien zawierać.
4. Jeżeli zmiana na 0.3DL będzie możliwa, podjęte zostaną kolejne próby implementacji czatu głosowego, w szczególności dla frakcji. Nie będzie globalnego czy nawet lokalnego czatu. Poza frakcjami może być użyty przy rozmowach telefonicznych.
5. Prace dorywcze.
6. Prywatne biznesy, ale nie w takiej formie, jak na poprzednich edycjach PTS. Nowy system oznacza oddanie w ręce graczy pieczy nad stacjami benzynowymi, motelami, restauracjami, sklepami, aptekami, salonami samochodowymi, salonami łodzi itd. Gracz będzie decydował o asortymencie, dbał o uzupełnianie towaru, opłacanie czynszów, ustalał ceny. Moja koncepcja jest taka, aby przed uruchomieniem własnego biznesu, było konieczne zakupienie biura, skąd będzie można koordynować ich pracę. Właściciele będą mieli dostęp do unikalnych misji związanych z ich branżami, będą mogli zamieścić ogłoszenia, które będą tworzyły rodzaj pracy dorywczej dla graczy, np. zlecenie na dostarczenie x ton paliwa na stację z rafinerii, będzie mogło mieć to również powiązanie z systemem kontraktów dla firm, opisanych w sugestii wymienionej w punkcie drugim. Zdaję sobie sprawę, że liczba graczy na serwerze jest w tym momencie zdecydowanie zbyt mała, aby takie przedsięwzięcie mogło płynnie funkcjonować, stąd biznesy niewykupione będą działały w trybie automatycznym, to znaczy towar będzie sam się uzupełniał, ceny będą z góry ustalone.
7. Usprawniony system narkotyków - https://www.youtube.com/watch?v=1Ns_DD8Qrg0 - ale ze zmianami, względem wersji pokazanej na filmie.
8. Firmy lotnicze.

Zapraszam wszystkich do dyskusji, w szczególności nad punktem 3 oraz 6.

PS: Proszę bez sugestii typu "To nie ma sensu.", "To nie wypali.", "Jest 2022 rok, SAMP to martwa platforma." itp. Więcej pozytywnego myślenia. SmileRE: Koncepcja rozwoju serwera - Szejkus - 05-08-2022

Siema, sprawdzając inne serwery truck zauważyłem świetna opcje na dostarczenie towarów. Powiedzmy ze co 15 minut generuja się 2-3 nowe zlecenia np. „Dostarczenie X ton zboża z punktu A do B”, możliwość sortowania na podstawie posiadanego pojazdu (dostawcze, tir, tir*adr). Gracz jednocześnie może wybrać max 3 dostawy logicznie wybiera punkt startowy który jest najbliżej ostatniego dostarczenia. Gracz dostanie możliwość swobodniejszego ustalania sobie trasy, dodatkowo po wyjściu z serwer w trakcie nie anulowanie poprzedniej dostawy, tylko możliwość kontynuowania do 15-20 minut po wyjściu (aktualne anulacja są denerwujące)

Dodatkowo system firm, kontrakty brzmią naprawdę logicznie, aktualnie system firm jest bez sensu. Widzę ze ogromną opcja może być powiązanie tego z prywatnymi biznesami. Firma X podpisuje kontakt z Biznesem A i mamy system dostarczania chociażby paliw do firmy


RE: Koncepcja rozwoju serwera - Xander - 06-08-2022

Punkt 6 wydaje się spoko. Fajnie by było jakby właściciel biznesu np. salonu samochodowego mógł dodawać zlecenie dla "kierowców". Na przykład: dostarczenie 2 infernusów z punktu A do salonu samochodowego. Fajnie by było gdyby było kilka takich salonów i gracze jeździli by do każdego i sprawdzali ceny gdzie najbardziej się opłaca. Biznes typu sklep jest spoko, bo np. gracz może zawieźć tam tirem z podpiętą naczepą - "lodziarnią" kilka innych towarów jak np. mięso, jogurty, lody itp. itd.

Przejście na wersję 0.3DL jest świetnym pomysłem i daje to wiele więcej możliwości rozwoju serwera.